هواپیمایی امارات

شرکت هواپیمایی امارات که دفتر مرکزی آن در دبی قرار دارد، متعلق به امارات متحده‌ی عربی بوده و روزانه به سراسر دنیا، از خاورمیانه گرفته تا اروپا، آفریقا، جنوب شرق آسیا و آمریکای شمالی پرواز دارد. اولین پرواز اروپایی امارات در ژوئیه ۱۹۸۷ به مقصد فرودگاه گت‌ویک لندن انجام گرفت. پروازهای شرکت به مقصد  خاور دور)یک اصطلاح جغرافیایی جایگزین است که در زبان انگیسی برای اشاره به آسیای شرقی شامل آسیای شمال شرقی)، شرق دور روسیه (بخش آسیای شمالی  و آسیای جنوب شرقی استفاده می شود) ، در ژوئن ۱۹۹۰ با پرواز به سنگاپور آغاز گشت.
این ایرلاین در سال 1985 تاسیس شده است و در سال 2012، رتبه‌ی هشتم ایرلاین‌های برتر جهان را از نظر شمار انتقال مسافر بین‌المللی و ارائه‌ی خدمات کسب کرد. ناوگان هواپیمایی امارات شامل 200 فروند هواپیما می‌شود. 
در سال ۱۹۹۸ امارات ۴۰٪ سهام شرکت هواپیمایی ایر لانکا را خریداری نمود و مدیریت این شرکت سریلانکایی را برعهده گرفت. در پی این قرارداد نام شرکت مذکور به هواپیمایی سریلانکا تغییر یافت. در حال حاضر امارات تنها شرکت هواپیمایی در جهان به شمار می‌رود که قادر است مسافرین خود را تنها با یک توقف از استرالیا به فرودگاه جان اف کندی نیویورک برساند. امارات اسکای کارگو نام شرکت هوایی باری امارات است.
هواپیمایی امارات در سال مالی ۲۰۰۴-۲۰۰۵ سودی معادل ۳۶۸ میلیون درهم رابه حکومت دوبی پرداخت کرد، این در حالی است که این رقم در سال پیش از آن ۳۲۹ میلیون درهم بود.
هواپیمایی امارات از معدود ایرلاین‌هایی است که سرگرمی‌های داخل هواپیمای متعددی دارد. این شرکت بعد از ویرجین آتلانتیک، دومین شرکتی بود که سیستم سرگرمی فردی را برای تک تک کابین‌ها تعبیه کرد. یکی دیگر از جوایز هواپیمایی امارات، جایزه‌ی بهترین سرگرمی داخل هواپیما و بهترین ایرلاین خاورمیانه در سال 2013 بوده است.
ویژگی های کلاس پروازی هواپیمایی امارت:
کلاس‌های پروازی هواپیمایی امارات همان سه کلاس پروازی معمول فرست کلاس، بیزینس و اکونومی است. 
در هواپیمایی امارات، سه نوع کابین فرست کلاس تعبیه شده است که شامل یک سوئیت کامل می‌شود. و میزان بار مجاز برای کلاس پروازی فرست کلاس، 50 کیلوگرم در نظر گرفته شده است.
صندلی‌های کلاس پروازی بیزینس، مجهز به ماساژور بوده و امکان تماشای تلویزیون و شارژ دستگاه‌های الکترونیکی شما را هم در اختیارتان قرار می‌دهد . ، میزان بار مجاز برای کلاس پروازی بیزینس 40 کیوگرم می باشد.
 کلاس پروازی اکونومی که ارزان‌ترین صندلی‌های این هواپیمایی را شامل می‌شوند در صندلی های آن پورت USB و تلویزیون‌های ICE  تعبیه شده است. میزان بار مجاز در این کلاس برای هر نفر 30 کیلوگرم می باشد.
جوایز هواپیمایی امارت:
هواپیمایی امارات تاکنون جوایز متعددی را به نام خود زده است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به رتبه‌ی هشتم ایرلاین‌های برتر سال 2012، در سال ۲۰۱۳ به عنوان بهترین شرکت هواپیمایی جهان انتخاب شد .
همچنین می توان به دریافت چهار ستاره از گروه skytrax اشاره کرد.
در سال ۲۰۱۶ سایت معتبر worldairlineawards که رده‌بندی‌های شرکت‌های هوایی در جهان را انجام می‌دهد،شرکت هوایی امارات را با چهار پله صعود به عنوان بهترین خط هوایی سال انتخاب کرد.
امارات در حدود 18 هزار خدمه‌ی پرواز دارد که این تعداد، روز به روز و با افزایش شمار پروازهای این شرکت هواپیمایی رو به افزایش است.
اگر مایل به سفر با این ایرلاین باشید، باید خودتان را برای توقف‌های این هواپیمایی آماده کنید. ایرلاین امارات پس از برخواستن از تهران به هر مسیری در هر جای دنیا، توقفی در دبی خواهد داشت که در مسیر برگشت هم همین توقف در دبی تکرار می‌شود.