ترکیش ایر

شرکت هواپیمایی ترکیش ایر اولین شرکت هواپیمایی است که در ترکیه تاسیس شده است ، و فرودگاه اصلی آن فرودگاه آتاتورک استانبول است. طبق اسکای‌ترکس، ترکیش یک خط هوایی 4‌ستاره است .ترکیش ایر  با ناوگانی  با 331 فروند هواپیمای ایرباس، بویینگ و امبرائر، بعد از هولدینگِ لوفتهانزا، بزرگ‌ترین ناوگان هوایی جهان را در اختیار دارد و به 290 مقصد در سراسر جهان مسیر پروازی دارد. ترکیش ایرلاین از سال 2008 عضو بزرگترین اتحاد خطوط هوایی جهان یعنی  استار الاینس  است و وبسایت اسکای‌ترکس، آن را برای 4 سال متوالی از 2011 تا 2014 به عنوان بهترین خط هوایی اروپا انتخاب شده است که خدمات آنلاینی مثل رزرو و خرید بلیط، کرایه اتومبیل در مقصد، رزرو هتل و نمایش وضعیت پرواز ارائه می‌دهد غذای سروشده در پروازهای ترکیش ایر از سفره‌ی پادشاهان عثمانی الهام گرفته شده و شهرتی جهانی دارد.   

و اما جوایزی که از طرف موسسات سنجش کیفیت به این ایرلاین داده شده :

  • بهترین ایرلاین اروپایی در سال 2011 و 2014
  • بهترین صندلی کلاس اکونومی در سال‌های 2011 تا 2013
  • ایرلاین برتر سال در سال 2013

ویژگی های کلاس پروازی ترکیش ایر:

  • صندلی‌های کلاس اکونومی ترکیش عرض حدود 77 سانتی‌متر و پشتی صندلیِ 15سانتی‌متری دارند، فضای جلوی پایشان راحت است و به مانیتور مجهزند. هر مسافر یک مانیتور در اختیار دارد و می‌تواند از امکانات صوتی و تصویری استفاده کند. مسافران این کلاس می‌توانند با مجموعه‌ی بسیار گسترده‌ای از انواع فایل‌های سرگرمی، موسیقی، فیلم و سریال در طول پرواز سرگرم شوند. صندلی اکونومی ترکیش‌ایر علاوه بر امکانات صوتی و تصویری، به پورت USB و شارژ لپ‌تاپ و تلفن همراه نیز مجهز است.در کلاس پروازی اکونومی، میزان بار مجاز داخل کابین یک کیف دستی تا وزن ۸ کیلوگرم  و میزان بار مجاز در بخش بار هواپیما 1 چمدان تا وزن 25 کیلوگرم است.
  • صندلی‌های کلاس تجاری در لوفت‌هانزا هنگام خواب بین 150 تا 180 درجه و به طول دو متر باز می‌شوند و مجهز به امکانات صوتی و تصویری و شارژ لپ‌تاپ هستند. گیت چک گذرنامه‌ی این مسافران با مسافران عادی فرق می‌کند. همچنین جدا از مسافران کلاس اکونومی به هواپیما وارد و از آن خارج می‌شوند. همچنین خدمات گسترده و گوناگونی مانند پذیرایی خوشامدگویی، پیژامه و دمپایی برای خواب، منوی مخصوص غذا و نوشیدنی، سرو خاویار در سفرهای بین قاره‌ای و امکان کار با اینترنت نیز در این کلاس پروازی ارائه می‌شود. در این کلاس پروازی،  میزان بار مجاز داخل کابین2 کیف دستی تا وزن 8 کیلوگرم و میزان بار مجاز در بخش بار هواپیما 2 چمدان تا وزن 30 کیلوگرم است.
  • همچنین در تمام کلاس‌های پروازی والدین نوزادان تا 2 سال می‌توانند علاوه بر میزان بار مجاز ذکر شده در بالا، یک کیف دستی تا وزن 8 کلیوگرم در کابین با خود حمل کنند و یک چمدان تا وزن 10 کیلوگرم به بخش بار تحویل بدهند.

ترکیش‌ایر رشد قابل توجه خود را از  سال 2014 آغاز کرد و در حال حاضر یکی از برترین شرکت‌های هواپیمایی جهان است.